Анонс. Інтерактивні зустрічі із військовими, які дислокуються в Чаплинському та Каланчацькому районах

Починаючи з 20 січня 2016 року в рамках проекту «Назустріч один одному» при підтримці Української миротворчої школи та Посольства Великої Британії в Україні відбудеться 6 інтерактивних зустрічей із військовими, розташованими на території Чаплинського та Каланчацького районів.

В даний час географічне положення Чаплинського та Каланчацького районів стало грати визначальну роль у настроях місцевого населення та тих, хто тимчасово на його території проживає. У зв’язку з ризиком військової загрози з боку півострова Крим, на територіях районів базується велика кількість військових формувань. Строкову службу проходять прикордонники, із зони АТО сюди прибувають підрозділи для відновлення сил та ремонту пошкодженої техніки, несуть службу десантники, зв’язківці та інші. Якщо рік тому населення розцінювало перебування військових на території району як гарантію свого захисту, то в даний час ситуація не просто змінилась, а вона стала вибухово небезпечною. Перебування в тилу, відсутність динамічних військових дій, часто відсутність дисципліни стали причиною майже щоденних конфліктів населення з військовими. Неодноразово в громадських місцях виникали сутички військових, які супроводжувались застосуванням зброї, вільне пересування із зброєю військових, в тому числі неконтрольоване вживання алкоголю, нецензурні лайки в публічних місцях знижують довіру до армії, яка повинна їх захистити.

Метою комунікаційних виїздів є налагодження взаємовідносин шляхом роз’яснень місцевих порядків і правил поведінки в громадських місцях та місцях дислокації, та залучення військових формувань до активної участі у громадському житті районів.

Зустрічі відбудуться в місцях дислокацій військових формувань. Спілкування пройде у форматі обговорення за круглим столом. Кожен із учасників зможе висловити своє ставлення до зазначеної проблеми. Військові отримають поради від волонтерів щодо механізму взаємодії з громадою та зможуть розробити стратегію поведінки у даному конфлікті.

Контактна інформація: більше інформації у Альони Ращупкіної, керівника проекту: arashupkina@gmail.com, тел. (05538) 2 17 24, голови Чаплинського районного осередку Ліги соціальних працівників України (смт Чаплинка Херсонської області)