Анонс. Оцифрування і популяризація фольклорної спадщини Херсонщини. Херсон

21 березня о 12:00 в Кризовому медіа-центрі Херсон (вул. 9 Січня 30, 1й поверх, 33 оф.) відбудеться прес-конференція з теми “Оцифрування і популяризація фольклорної спадщини Херсонщини“, Херсонської обласної громадської організації «Конкурентоспроможні території».

Наприкінці 20-го століття український фольклорист та музикознавець Віктор Кисіль зібрав унікальну колекцію бобін із записами народного співу жителів Таврійського краю Херсонської області.

Серед них записи самих різноманітних етнічних та національних осередків регіону. Любов до фольклору виявилась у Віктора Івановича неперевершеною- він їздив із бобінним програвачем по селах та пгт області, записуючи душевний фольклор.

На сьогоднішній день стан колекції виявився дуже поганий – магнітна плівка майже не здатна відтворювати звук знов. Але! З’явився шанс врятувати культурну спадщину. Як це зробити знає Красновид Родіон, голова ОГО «Конкурентоспроможні території», який виводить колекцію в цифровий формат та надихає в життя херсонського фольклору друге життя.

Спікери:
Красновид Родіон – керівник ГО «Конкурентоспроможні території»
Миколай Гоманюк– голова Херсонського відділу Соціологічної Асоціації України
Віктор Кисіль – музикознавець

На прес-конференції мова піде також про інші пріоритетні напрямки діяльності організації.

В 2016 році у Херсоні відновлено діяльність Обласної громадської організації «Конкурентоспроможні території», керування якої взяв на себе Красновид Родіон.

Основною метою діяльності Херсонської обласної організації “Конкурентоспроможні території” є здійснення та захист прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема соціальних, творчих, економічних, наукових, культурних та інших інтересів; сприяння розв’язанню екологічних проблем області; охороні, збереженню та захисту довкілля; надання допомоги у захисті екологічних прав та інтересів, сприяння розвитку природоохоронної справи, провадження освітньої, наукової, культурної та просвітницької діяльності задля сприяння становленню демократичного громадянського суспільства, а також розвиток сільських, селищних та міських адміністративних одиниць області.

1917528_1549288808697164_3508399327844760453_n

Проект реалізується у рамках Української миротворчої школи за підтримки Посольства Великої Британії в Україні