Форсайт в Сєвєродонецьку

У Сєвєродонецькому кризовому медіа-центрі відбулася стратегічна сесія за методикою Форсайт (прогнозування), яку провів директор Центру близькосхідних досліджень, координатор Української Миротворчої Школи Ігор Семиволос.

Ігор Семиволос проводить сесію за методикою Форсайт

Методика Форсайт орієнтована не тільки на визначення можливих альтернатив, але і на вибір найбільш бажаних з них. Такий собі «погляд у майбутнє», доречі, у майбутнє, яке сам і обираєш.

Форсайт являє собою значно більш комплексний підхід, ніж традиційне прогнозування. Прогнози, як правило, формуються вузьким колом експертів і, в більшості випадків, асоціюються з передбаченнями, малокерованими подіями (прогноз курсів акцій, погоди, спортивних результатів та ін.). Форсайт являє собою систему методів експертної оцінки стратегічних напрямів соціально-економічного та інноваційного розвитку, виявлення технологічних проривів, здатних вплинути на економіку і суспільство в середньо- і довгостроковій перспективі. Головна відмінність Форсайта від традиційних прогнозів – націленість на розробку практичних заходів із наближення обраних стратегічних орієнтирів.

Як зазначив Ігор Семиволос: «В рамках Форсайта йдеться про оцінку можливих перспектив інноваційного розвитку, пов’язаних з прогресом науки і технологій, окреслюються можливі технологічні горизонти, які можуть бути досягнуті при вкладенні певних засобів і організації систематичної роботи, а також ймовірні ефекти для економіки і суспільства».

Учасники стратегічної сесії працювали над довгостроковим планом розвитку нашого міста, прогнозуючи його розвиток на 2016-2027 рр. За допомогою спільних зусиль та «мозкового штурму» були визначені пріоритетні питання та шляхи їх реалізації. Що ж напрогнозували учасники сесії на наступні роки?

Перемогою закінчується війна. Сєвєродонецьк закріплює статус обласного центру, в якому працюють інноваційні підприємства, які перейшли на стандарти ЄС. Спостерігається «бум» розвитку підприємництва та житлового будівництва, втілені у життя проекти альтернативного опалення та енергозбереження, в місті працює міжнародний аеропорт, а до Лисачанська курсує швидкісний потяг. Місто відновлює репутацію центру науки, культури та спорту. Громадянське суспільство стає впливовим гравцем у сфері управління містом.

Важливим результатом стратегічної сесії став також розвиток неформальних взаємозв’язків між її учасниками, які представляли різні категорії населення: державні управлінці, підприємці, студенти, журналісти, волонтери, громадські активісти і навіть школярі. Дуже цінним є факт створення єдиного уявлення про ситуацію у всіх учасників заходу, що є вкрай важливим для подальшої плідної роботи.

Проведення заходу стало можливим дякуючи підтримці Посольства Великої Британії в Україні в рамках реалізації проекту «Українська миротворча школа».