Круглий стіл у Голій Пристані ”Від ворожнечі до мирних перетворень в громаді”

29 січня 2016 року у м. Гола Пристань, Херсонської обл., в приміщенні Голопристанської районної державної адміністрації представники Голопристанського РБФ “Свята Ольга“ провели обговорення реалізації проектної діяльності – інформаційна компанія “Від ворожнечі до мирних перетворень  в громаді” за круглим столом.  В обговоренні реалізації проектних заходів взяли участь  представники районної державної адміністрації, працівники освіти, культури, медицини, соціальної сфери, члени громадських організацій, ЗМІ,  всього 30 осіб.  З вступним словом виступила президент фонду Світлана Михолат, яка поінформувала присутніх про структуру проведення заходу та  важливість для громади теми мирного співіснування.

Експертом даного заходу виступила практичний психолог Наталія Дзень, яка розкрила перед присутніми гострі питання конфліктних ситуацій в громаді та практично ознайомила учасників круглого столу з темою конфлікту, його природи та шляхів вирішення.

Також запропонувала присутнім пройти тест ”Наскільки Ви конфліктна людина?”. Вона зазначила, що сьогодні, як ніколи важливо нейтралізувати дискурс ненависті, ворожнечі, натомість  заповнити позитивним простором  життя громадян, навчити їх поваги та толерантного відношення один до одного,  а вирішення конфліктів будувати шляхом проведення конструктивних діалогів на основі партнерських відносин.

Світлана Михолат більш детально поінформувала про хід реалізації проекту, зробила акцент на кожному проведеному заході та його результатів.  Вона зауважила, що саме такі  заходи доводять просту істину –  важливість продовжувати формувати небайдужість і згуртованість громадян, поновлювати власне практичне розуміння тих цінностей, якими керується громада в процесі побудови  спільного життя. В такий спосіб  відновлюються традиції турботи і відповідальність за життєздатність громадян, сприяють виникненню духу  в громаді. Така взаємоповага, безконфліктність, конструктивність ведення переговорів  зробить нас більш згуртованими, відкритими, мирними, готових до спільних  якісних перетворень в громаді.

Захід проведений  в рамках програми підтримка Місцевих ініціатив Української Миротворчої Школи за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

Президент

Голопристанського РБФ “Свята Ольга”                                           Світлана Михолат