Кримськотатарське радіо запрацювало у Херсоні

ХЕРСОН-КИЇВ. 13 вересня. УНН. В Херсоні запустили кримськотатарське радіо “Куреш”, яке поки працює в тестовому режимі, повідомляє кореспондент УНН.

“Коли в Криму заборонили трансляцію кримськотатарську каналу АТР у нас з’явилась ідея, зробити власне інтернет-радіо. Крим окупований, на сьогодні на півострові вкрай мало альтернативної інформації, котрій вони могли б довіряти. Ми можемо надати їм таку інформацію. Планується, що це будуть новини, документальні передачі, у тому числі з історії кримськотатарського народу, літературні передачі, музика та уроки кримськотатарської мови. Також слухачі зможуть послухати спогади живих свідків депортації кримськотатарського народу та факти порушення прав людини окупаційною владою Криму”, – розповів у коментарі УНН голова кримськотатарського культурного центру “Куреш” Ібрагім Сулейманов.

0c02118-11949515-707228429412192-4365716461261495975-n_1000xauto

Трансляцію запустили за підтримки Української миротворчої школи. Наразі воно працює у тестовому режимі на сайті http://www.kuresh.info.

Радіо буде вести трансляції трьома мовами: кримськотатарською, українською та російською. Мовлення розраховане на аудиторію з Криму та Херсонської області.

Але за словами його творців, зараз його слухають у Румунії, Болгарії, Росії.
Окремо ведучі будуть розповідати новини Херсон та області.

Зараз аудиторія радіо росте, тому організатори постійно шукають цікавий контент, готують власну студію та набирають штат. Також для розширення своїх можливостей шукають спонсорів.

Як повідомляв УНН, у Криму лише 0,5% школярів навчаються українською і 2,76% кримсько-татарською.

Джерело: УНН