Організації – члени Коаліції презентували звіти про становище з правами людини на Донбасі

9 лютого 2016 року в Парижі у приміщенні Ліги з прав людини відбулася презентація звітів «Ті, що пережили пекло» і «Становище цивільного населення в окремих районах Донецької та Луганської областей». Звіти підготовані громадськими організаціями – членами Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі».

IMG_9115

Звіт «Становище цивільного населення в окремих районах Донецької та Луганської областей» містить достовірну інформацію про умови життя і проблеми населення підконтрольних українському уряду окремих населених пунктів Донбасу. «Ті, що пережили пекло» містить свідчення про місця і умови незаконного позбавлення волі на території так званих «ДНР» та «ЛНР».

IMG_9119

Представник «Харківської правозахисної групи», яка є членом Коаліції, Олександр Павліченко розповів учасникам презентацій про коаліцію та важливий результат її роботи за 2015 рік – звіт «Ті, що пережили пекло». Викладені у доповіді факти та висновки викликали неабияку зацікавленість та жваву дискусію і запитання у французької аудиторії.

IMG_9129

Активне обговорення викликало питання щодо можливої амністії відносно тих, хто вчиняв злочини на сході України, ролі Росії в розпалюванні та стимулюванні воєнного конфлікту. Окремо звучало питання про переклад цього матеріалу французькою мовою з тим, щоб зробити його доступним для франкомовної аудиторії.

IMG_9126

В ході презентації звіту «Становище цивільного населення в окремих районах Донецької та Луганської областей» парижанам розповіли про складові гуманітарної кризи у прифронтових територіях: відсутність доступу до води та електрики, знищену інфраструктуру, проблеми з доступом до основних продуктів харчування.

IMG_9109

Повний виклад матеріалів цієї зустрічі буде опубліковано згодом в електронному виданні Ліги з прав людини “Human Rights in Central and Eastern Europe”.

IMG_9130

Презентація відбулася в рамках проекту “Європейська підтримка ефективного моніторингу прав людини в Східній Україні“, що реалізується за підтримки Німецько-російського обміну (Німеччина), Гельсінського фонду з прав людини (Польща), Схід-SOS (Україна) та інших організацій. В рамках проекту міжнародні моніторингові групи (за участю представників російських, білоруських, молдавських, німецький, польський, бельгійських та українських громадських організацій) провели дослідження гуманітарної ситуації на прифронтовій території Луганської та Донецької областей.

IMG_9128 IMG_9111 IMG_9113 IMG_9125 IMG_9127

Аліна Боднар