15-16 березня 2016 р. у Чорноморську Одеської обл. за підтримки Української миротворчої школи пройшов навчальний тренінг “Беззбройна війна” за програмою профілактики та подолання посттравматичних стресових розладів.
Люди повертаються з війни, отримавши тілесні та психологічні травми. Вони мають специфічні особливості і труднощі по поверненню в мирне життя та при реінтеграції в суспільство. Вони продовжують беззбройну війну в мирному житті. Беззбройну війну з собою і з нами. До повернення воїнів необхідно готувати не лише фахівців – психологів, медиків, а й сім’ї, друзів, колег. Їм також необхідно працювати з фахівцями, щоб підготуватися до повернення воїна.
Цикл тренінгів «беззбройних війна» допоможе уникнути поширених помилок у спілкуванні з учасниками АТО при їх інтеграції в мирне життя. Програма тренінгів побудована на основі авторської програми Френка Пьюселіка, минулого учасника війни у В’єтнамі, а зараз психолога і консультанта Корпусу миру з подолання посттравматичного синдрому (ПТСР) і реабілітації воїнів.
Тренінг розрахований на всіх зацікавлених та небайдужих мешканців нашого міста: волонтерів, психологів, медиків, членів сімей, друзів, колег.
Теми тренінгів:
- Ознаки ПТСР
- Правила бою
- Типи взаємодії
- Ефективна взаємодія
- Комплексні еквіваленти
- Базові емоції
- Калібрування
- Контролювання емоцій
- Активне слухання
- Вербальна-невербальна мова
- Систематичне використання заперечення
- Метод «човника»
- Сходи успіху
- Репрезентативні системи
Впродовж дня надавалася теоретична інформація, яка закріплювалася у практичні вправах за темами, що розглядалися.
В цілому тренінг відвідали 14 людей. Участь взяли різні категорії населення: Держслужбовці військкомату, центру зайнятості, соцслужби, представники громадських об’єднань.
В результаті проекту в учасників покращилося розуміння проблем роззброєння і повернення воїнів до мирного життя, знання ознак ПТСР і психологічних особливостей інтеграції воїнів у мирне життя.

Тренер та відповідальна особа проекту Фількіна Тетяна.