Переселенці та місцеві мешканці Новопскова налагоджують взаємодію

Протягом грудня 2015 р. в Новопскоському краєнавчому музеї місцеві жителі та переселенці мали можливість поспілкуватися, навчаючись українській вишивці.

Майстер-клас по вишиванню проводила майстриня з художньої вишивки Гнатенко Віра з с. Піски.

Майстриня зазначила, що вишивка це невід`ємна частина української культури. Вишиваючи, ми ніби повертаємося до своїх коренів і долучаємося до української культури.

SAM_0289

Цікавими були змістовні екскурсії, проведені працівниками музею для учасників проекту на початку майстер-класів на тему Слобідської вишивки і культури Слобожанщини.

SAM_0295

Під час навчання учасники обговорювали проблеми інтеграції внутрішньо переміщених осіб в громаду Новопсковщини. Людей цікавила інформація про проведення дозвілля. Місцеві жителі повідомили про місця відпочинку та можливість безкоштовного відвідування тренування з йоги, занять танцями.

CIMG4116

Також учасники під час перерв на каву ділилися досвідом участі в інших проектах.

Учасники за навчанням
Учасники за навчанням

На виставці робіт вишивальниці висловили бажання та зацікавленість в продовженні проекту, адже сьогодні дуже мало місць і заходів де місцеві жителі та переселенці можуть просто зібратися і поговорити, обговорити наявні проблеми, навчитися українській вишивці і тим самим долучитися до української культури на Луганщині.

Олена Романенко, керівник проекту


Інші ЗМІ про подію:

Спілкуються і розвивають творчість


Інші публікації про подію:

На Новопсковщині налагоджують порозуміння між місцевими мешканцями та переселенцями