Перше громадське кримськотатарське інтернет-радіо «Куреш»

Більш ніж півроку тому, а саме 1 вересня 2015 року, відкрилося перше громадське кримськотатарське інтернет-радіо «Куреш». 

Починання молодих активістів Херсону підтримала Українська Миротворча школа і за цей час радіо перетворилося в досить ємний інтернет продукт.

фото студии

Сьогодні крім музичного супроводу, яке на 90% складається з кримскотатрскої  та  української музики, радіо підтримує повноцінний сайт інтернет-новин, випускає власну відео продукцію, а також власні аудіо-програми  (це щоденні новини – «Підсумки дня», програма –  Эмиетли замандашлар (герої сучасності, або поважні особи), програми присвячені трагічним датам  геноциду кримськотатарського народу  –  «Незламні», історична програма  «Жорна часу», казка для малят (кримськотатарською мовою). Також налагоджено співробітництво з проектом «Крим. Реалії», в рамках якої два рази на день ми ретранслюємо їхні  програми, що стосуються Криму.

фото студии2

 І хоча терміни підтримки проекту закінчилися,  радіо продовжує  свою роботу  і сьогодні.  В розробці нові перспективні програми  (назви робочі) – «Крим національний” –  про народи на території Криму, їх поява та вклад у розвиток півострова.  “Герої нашого часу” – про тих, хто згуртовує кримських татар, бореться з окупантами.  «Зустріч з батьківщиною” – про тих, хто повертався з депортації на батьківщину. “Кримські татари. Розсекречений код”- за відкритими матеріалами СБУ історичні документи, які свідчать про утиски Радянської влади. “Мамо, я хочу додому” – історії тих, хто покинув тимчасово окупований півострів. Аудіо програми, присвячені правам людини та порушенню цих прав в окупованому Криму.

фото студии1

А з квітня 2016 року радіо облаштувалося в новий, набагато більш комфортній студії. Якість звуку та програм значно поліпшилося, і сьогодні  радіо в змозі приймати більше гостей одночасно.

Перший ефір
Перший ефір

Радіо «Куреш» перекладається з кримськотатарської  як – Боротьба або Супротив.

Девіз радіо: «Слухай! Живи! Борись!» , як найкраще відповідає  першочерговим завданням  редакції.

Радіо стало досить популярним на окуповані території  Криму, а також є постійні слухачі з віддалених районів РФ і Європи. Можна з упевненістю говорити, що проблеми Криму актуалізовані  і завдяки роботі журналістів «Радіо Куреш» та УМШ, яка свого часу підтримала цей проект.

Головним результатом  роботи радіо можна впевнено стверджувати  є здійснення  мети проекту:

Дві мови, два народи, дві релігії – одна держава!