Потрібна інформація, яка пояснює, а не констатує – Школа миротворчої журналістики

Як ми повідомляли раніше, в Святогірську 15 вересня 2015 р. відкрилася перша Школа миротворчої журналістики.

Всього у школі бере участь 13 учасників з Слов’янська, Краматорська, Красного Лиману, Артемівська та Новогродівки.

Пропонуємо вашій увазі репортаж краматорської студії “Наш Дім” з відгуками про першу Школу миротворчої журналістики від деяких учасників та тренерів.

Наталя Зубар, координатор проекту Українська миротворча школа: “Українська миротворча школа в Святогірську проводить першу в Україні Школу миротворчої журналістики. Це поняття для України абсолютно нове, хоча воно вже існує в світі. Ми вчимо журналістів Донецької області, переважно з маленьких міст, тому як писати поглиблено про конфлікти. Мир – це наслідок закінчення якоїсь війни або конфлікта. Для того, щоб писати про мир, треба розуміти про причини конфлікта, про те, як конфлікти розвиваються, які у них історичні корені і які у них можуть бути перспективи. Ми вчимо, як писати про конфлікт цікаво і як писати про конфлікт професійно для того, щоб читачам теж ставало зрозуміло, що відбувається. Зараз є величезний попит на інформацію, яка пояснює, що відбувається. Не просто констатує якісь факти, а розказує про причини цих фактів і робить передбачення на майбутне”.

Богдан Красовський, журналіст новинного сайту м. Слов’янська 6262.com.ua: “В регионе у нас происходят печальные события, поэтому появляется такой уникальный опыт. Такие мероприятия помогают поделиться этим опытом, чтобы люди знали, как вести себя в сложных ситуациях, как освещать события, чтобы конфликт не стал больше. Наша задача залечивать раны, которые появилися на карте Украины“.

Петр Пойман, Пражский институт изучения вопросов безопасности: “Я был приглашен, чтобы познакомить слушателей с тем, как я вижу проблему организованной преступности в Украине. Наш институт здесь открыл проект, который занимается вопросами реформ в секторе безопасности, потому что в Украине очень большие проблемы в этой сфере. Мы можем поделиться опытом Чехии“.

Каменкова Екатерина, интернет-издание «Деловой Славянск»: “Школа миротворческой журналистики – это беспрецедентная инициатива. Подобные мероприятия позволяют молодым журналистам выйти на новый уровень, работать в сложных условиях, находить диалог с читателем. Они должны быть обязательно“.

Ігор Семиволос, керівник проекту Українська миротворча школа: «Чому журналісти важливі для миротворчості, чому ми приділяємо таку увагу саме начванню журналістів? Справа в тім, що журналіст це людина, яка впливає на суспільні настрої і активно формує уявлення людей про світ навколо нас. Потрібно навчити журналіста правильно формувати меседжи в умовах конфлікту, робити все для того, щоб не збурювати  людей, а спільно шукати вирішення проблеми. Цим і займається Українська миротворча школа, де журналістський компонент є одним із найважливіших у нашій роботі».

Фаустова Лідія, керівник дитячої школи журналістики, м. Слов’янськ: “Миротворческая школа дает возможность познакомится с интересными людьми, которые могут дать много информации и поделиться свои опытом. Кроме этого мы получаем новые знания и навыки. В наше время важно знать, как правильно использовать информацию и общаться в миротворческом русле“.

Ксенія Пантелеева, медіа-проект “Чужа батьківщина: біженець у рідній країні”, з Донецька, зараз проживає у Києві: “Сюда я приехала, чтобы понять как писать о войне“.

Романько Олександр, журналіст всеукраїнської газети “Донеччина”, слов’янської газети “Злагода”: “Програма особливо цікава молодим. Страші учасники вже побували на передовій, їй доводилося діяти безпосереднім чином. Радує, що тут вчиться багато молоді, оскільки оновлення нашого суспільства, зокрема і у ЗМІ – обовязковий чинник. Нам була надана корисна інформація у сфері інформаційної війни, конфліктології, робота з науковими даними, з даними в сфері публіцстики. Таких шкіл бажано, щоб було більше“.

Інші ЗМІ про подію:

В Святогорске стартовала первая Школа миротворческой журналистики для Донецкой области