Локальна ідентифікація не протирічить національній. Проект «Я – громадянин України»

Одеська група Української Миротворчої школи у продовження проекту «Локальна ідентичність та міжетнічні відносини», який проводився у лютому 2015 року, у вересні 2015 – січні 2016 проводить публічну кампанію «Я – громадянин України».

Ця кампанія спрямована на вироблення стійкого сприйняття ідеї, що локальна етнічна самоідентифікація населення окремих районів України не протирічить їх національній ідентифікації як громадян України.

Перший етап включав проведення круглих столів в Одеській та Миколаївській областях, соціологічне дослідження Півдня Одеської області та розміщення соціальної реклами «Я – молдованин. Я – громадянин України», «Я – болгарин. Я – громадянин України», «Я – гагауз. Я – громадянин України» у лютому 2015 року у селах на Півдні Одеської області, які компактно населенні представниками етнічних меншин. Багато бордів досі висять в цих селах.

Ідея була підтримана Міністерством інформаційної політики України, які зголосилися долучитися до кампанії та розміщення соціальної реклами в додаткових регіонах України.

З цією метою, командою УМШ були розроблені борди: «Я – румун. Я – громадянин України», «Я – гречанка. Я – громадянка України», «Я – кримська татарка. Я – громадянка України» і карта України створена з назв різних етнічних груп. Були обрані ті регіони та етнічні групи, які мешкають компактно у регіонах відповідальності УМШ, та з якими періодично відбуваються різні конфлікти та непорозуміння (реальні або спровоковані інформаційною війною).

Протягом листопада 2015 –  січня 2016 160 бігбордів з’явились за допомогою МІП в Одеській області, Херсоні, Краматорську, Маріуполі, Чернівцях.

Борди отримали позитивні відгуки місцевого населення, які, зокрема, впізнавали в «героях» своїх знайомих, оскільки для розробки макетів були використанні реальні люди, відомі в своїх містах.

Так, зокрема, в Чернівцях розміщений відомий румун, викладач політичних наук, активний громадський діяч, людина, яка багато років очолювала департамент у справах міграції ОДА, Сергій Гакман.

I_am_Rumun_Bukovina (1)

Розміщення саме реальних людей допомогло зробити сприйняття головного «меседжу» соціальної кампанії більш відчутним, оскільки він асоціюється не з комерційною рекламою, а з живою людиною, відомою багатьом.

Символ всієї кампанії  –  мапа України з  етнічних груп також став популярним.

300x600_Bord_I_am_Ukranian21203

Ганна Шелест, куратор Одеської групи Української Миротворчої школи