«Радіо Куреш». Суспільно-політичне інтернет-радіо

Радіо “Куреш” (Боротьба)  –  незалежне, не комерційне, суспільно-політичне інтернет  радіостанція  з головним інформаційним акцентом освітлення комплексу проблем пов’язаних з Кримом та  Херсонським регіоном.  Це кримськотатарська та українська музика та альтернативні новини, повідомлення, навчальні програми з вивчення кримськотатарскої мови та історични програми пов’язані з Кримом.

Logo_Kuresh

Радіо “Куреш” в період виборчої кампанії  (вересень –жовтень) будо ініціатором дебатів  між кандидатами різних рівнів до місцевих рад.  В студії радіо побували кандидати на місце міського голови Херсона та десятки кандидатів в обласну та міську раду.  Записи передач можна подивитися на сайті радіо у розділі «Архів». Гостями  студії були  і народні депутати України – Андрій Гордєєв та Рефат Чубаров.

Також в рамках програми «Підтримка незалежних українських медіа через надання технічної допомоги», наша студія отримала технічну допомогу, таку як мікрофони, мікшерний пульт, комп’ютер, монітор, мікрофоні стойки. Завдяки цьому якість звука та оснащення студії значно поліпшилась. Зараз радіо в змозі робити більш якісний власний  продукт. Так з жовтня, у вечірній час для найменших наших слухачів ми випускаємо в ефір власну програму «Вечірня казка» яка зроблена на підставі зібраних кримськотатарських казок на кримськотатарській мові.

З  5 жовтня 2015, підписано партнерській договір з «Радіо Свобода» на право ретрансляції програм радіо «Крим. Реалії», без фінансових зобов’язань  жодної сторони. Такі програми виходять щоденно, крім суботи та неділі, о 20-00 годині, з повтором о 10-00 наступного дня.

У рамках партнерських відносин на Радіо “Куреш”, згідно програми мовлення, щоденно виходять аудіо версії програми з вивчення кримськотатарської мови. Проект «Елікбе» (Алфавіт).

Також щоденно готуються власні новини, які виходять в програмі «Підсумки дня».

З грудня виходить програма Гульнары Абдулла «Tugra», яка в доступній формі розповідає про значні та епохальні вехи з історії кримськотатарського народу.

Продовжується вихід програми «Обличчя реальної політики», яка тепер виходить по четвергам, та у повторі у п’яницю. Де гостями студії є відомі люди, політичні діячі, волонтери.  В програмі обговорюється насамперед питання зв’язані з проблемами Херсонського регіону та Криму.

Зараз готується до виходу нова програма, виготовлена на радіо Куреш, яка розповідає про видатних діячів культури, науки, мистецтва, політики з середи кримськотатарського народу, які змогли власноруч здобути пошану серед людей та стали відомими завдяки своїй праці та які живуть поряд з нами. Робоча назва програми «Наші великі сучасники».

За досить не великий період роботи, у радіо з’являються нові слухачі із різних частин світу. Це можливо завдяки інтернет мовленню. Але  достатньо багато слухачів звертаються до нас з проханням зробити більш  зручний для них формат мовлення на середніх хвилях чи FM діапазоні.  В грудні ми отримали пропозицію, поки що не офіційно, від польських колег, з проханням зробити декілька програм для польського радіо з питаннями що стосуються Криму.

Поступово оновлюється музична база радіо. Кримськотатарські виконавці власноруч надсилають свої музичні твори для використання у роботі.

Крім роботи в ефірі, працює інформаційне супроводження сайту, де постійно оновлюється стрічка новин та розміщується найбільш актуальна на наш погляд інформація стосовно Криму та Херсонщини.

За цей час «Радіо Куреш» впевнено зайняло свою нішу в інформаційних повідомленнях стосовно кримської проблематики та використовується іншими інформаційними виданнями у своїй роботі.

Сайт Радіо “Куреш”