Семінар-тренінг «Громадянське суспільство і влада: діалог чи протистояння?»

У рамках проекту Української миротворчої школи 20 грудня 2015 р. на історичному факультеті Маріупольського державного університету пройшов семінар-тренінг «Громадянське суспільство і влада: діалог чи протистояння?». Учасниками семінару стали понад 50 осіб віком від 18 до 70 років. На семінарі були присутні громадські актитивісти, волонтери, студенти.

Мета семінару-тренінгу – усвідомити сенс і завдання громадянського суспільства, його взаємодії з владою, зрозуміти суть і механізми цивільного контролю.

Актуальна тема семінару викликала жвавий інтерес у його учасників. Активна участь усіх гостей у дискусії, тренінгових іграх, питання, що виникли, продемонстрували зацікавленість. У залі панувала невимушена дружня атмосфера, пропонувалося вільно висловлювати свою думку, сперечатися, ставити незручні запитання, разом шукати відповіді. Весь захід проходив в інтерактивному режимі.

Викладач МДУ Олена Попова дала історичну довідку про виникнення права і правові держави, причини відсутності правової самосвідомості, про ставлення людей до права і закону у різних історичних формаціях. У доповіді були представлені конкретні факти протистояння і блокування владою багатьох цивільних ініціатив.

Кандидат юридичних наук, викладач МДУ Євген Черних розповів присутнім про проблеми множинності визначень громадянського суспільства при збереженні єдності його сутності, структури і ознак.

Представник ініціативної групи «Разом» Ярослав Єрохін розповів про те, як контролювали місцеву владу громадські активісти за минулий рік, чого їм вдалося добитися і з якими труднощами вони зіткнулися. Оскільки найчастіше інформація про діяльність громадських організацій поширюється в інтернеті, то багато людей залишаються необізнаними щодо їхньої діяльності. Тому це повідомлення було особливо важливим і викликало масу запитань і коментарів.

Аспірантка МДУ Ольга Демидко підготувала тренінгові вправи, що сприяють розвитку комунікабельності, навичок спілкування з чиновниками, подоланню страху перед владою. Все це дозволяє виробити і застосувати ефективні стратегії при виборі керівника. Учасники з великим піднесенням брали участь у всіх завданнях.

Джерело