Соціальний діалог про порозуміння у Голій Пристані

25 грудня 2015 року в центральній районній бібліотеці м. Гола Пристань Херсонської обл. представники Голопристанського РБФ “Свята Ольга“ за підтримки Української Миротворчої школи організували проведення соціального діалогу на тему ”Вектор протистояння та вектор порозуміння”.

До обговорення важливої теми були запрошені представники публічної влади та самоврядування, працівники освіти, культури, медицини, соціальної сфери, члени громадських організацій та ЗМІ. Загалом участь в обговоренні брали 35 осіб.  

На початку президент фонду Світлана Михолат поінформувала про початок реалізації міні – проекту – інформаційна компанія ”Від ворожнечі до мирних перетворень в громаді” окреслила заплановані заходи. Експерт проекту Андрій Соков, спеціальний кореспондент газети “Новий День” під час дискусії розкрив питання існуючих  протиріч між різними категоріями населення в громаді, зупинився на використанні  “мови ворожнечі”  в сучасному інформаційному полі, навів приклади публічної мовної дії, які стають причинами агресії, насильства, ворожнечі та конфліктів.

В процесі соціального діалогу в процесі презентації учасники заходу обмінювалися думками з приводу того, хто найчастіше використовує ненависницькі терміни, як в повсякденному житті можливо фільтрувати негативну інформацію та якими цивілізованими термінами можна замінити “слова ворожнечі”.

Учасники заходу погодились з тим, що сьогодні важливо кожне слово зважувати адже будь – яка фраза, особливо до представників етнічної чи соціальної групи може образити та призвести до непередбачуваних наслідків.

Нам варто замислюватися над сприйняттям такої термінології і будувати взаємини керуючись виключно принципами толерантності та поваги один до одного, активно формувати  загальнолюдські цінності на основі терпимості, справедливості та взаєморозуміння

Захід проведений  в рамках програми підтримка Місцевих ініціатив Української Миротворчої Школи за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

Президент

Голопристанського РБФ “Свята Ольга”                                           Світлана Михолат