SWOT–АНАЛИЗ кандидатов на пост городского головы Бердянска

вибачте за багато букв, але про це треба написати.

на прохання громадянських організацій та активістів м. Бердянську був проведений SWOT-аналіз кандидатів у другий тур виборів міського голови. Було цікаве обговорення і цікаві напрацювання. Зрозуміло, що оприлюднення цих даних спричинило цілу хвилю обговорень, особливо, коли нічого подібного до цього ніколи в місті не відбувалося. Як результат, на мою адресу почали надходити листи із звинуваченнями в упередженості, підтасовці, роботі на кандидата тощо… Оскільки вибори публічна справа і результати SWOT-аналізу релевантні то я оприлюднюю це листування, але прибираю прізвище автора. По великому рахунку прізвище зараз немає значення. це вибори по-бердянськи.

Власне лист:
Шановний пане Ігорю.
Я власний кореспондент газети “….” в Бердянську …….. Ознайомився з наслідками акції «SWOT–АНАЛИЗ кандидатов на пост городского головы Бердянска», в конференц-зале отеля «Европейский» http://www.volkmedia.info/news/swot-analiz-i-vyiboryi-v-berdyanske …. дещо мене, м”яко кажучи, здивувало.
По-перше, на занятті, яке ви проводили були представлені випадкові люди, яких навіть приблизно не можна кваліфікувати, як “представників громадських організацій”. Ви, як менеджер проекту не могли не побачити, що рівень їхньої обізнаності і підготовки не відповідав неупередженому аналізу.
По-друге, отримані наслідки вочевидь мають тенденційний, навіть замовний характер, спрямований на втручання в перебіг другого туру виборів міського голови Бердянська.

По-третє, ці “наслідки” планується використати безпосередньо для впливу на остаточне волевиявлення виборців. Оскільки “Организаторы акции (общественная организация «Гром») планируют представить результаты и итоги SWOT-АНАЛИЗА территориальной громаде Бердянска 11 ноября 2015 года. Это будет происходить либо в форме пресс-конференции, либо в форме презентации”. Більше того, видання, яке відверто працює на нинішнього міського голову вже оприлюднило наслідки Вашої роботи http://gorod-online.net/news/politika/5539-kakie-vozmozhnosti-i-ugrozy-nesut-v-sebe-kandidaty-v-mery-berdyanska

Сподіваюся, що Ви, як поважний представник міжнародної організації, яка до того ж репрезентує наміри сприяти миротворчим процесам, дасте належну оцінку подібному використанню можливостей гранта.

Не хотілося б докладно розповідати громаді про те, як упереджено використовують окремі діячі з сумнівною репутацією довіру і допомогу міжнародних благодійних інституцій
З повагою,

І моя відповідь:

Шановний пане ….,
Дякую вам за увагу до нашої діяльності. По-перше, «SWOT–АНАЛИЗ кандидатов на пост городского головы Бердянска» не акція, а абсолютно перевірена наукова методологія, яка дозволяє приймати стратегічні рішення. По друге, на цей захід, запрошувалися активісти громадських організацій через розсилку, зокрема запрошення були надіслані чималій групі. відгукнулися і прийшли ті, хто захотів. Ця справа абсолютна добровільна. До того ж, групи були визначені абсолютно випадковим чином – люди розрахувалися на перший та другий. До речі, рівень їхньої обізнаності щодо ситуації в місті був доволі високий. І взагалі ваша фраза ” Ви, як менеджер проекту не могли не побачити, що рівень їхньої обізнаності і “підготовки не відповідав неупередженому аналізу” говорить про про вас більше ніж ви думаєте. ваша маніпуляція – дитячий садочок). Не забувайте, що наш проект проводив дослідження у вашому місті і ми можемо порівнювати ці результати з тими, що ми отримали під час, власне, аналізу. До речі, під час нашого дослідження влітку цього року ми опитали чимало впливових представників міста та провели фокус-групи з представниками громадських організацій та на початку вересня Future search для Бердянську. Загальні результати майже аналогічні.

По друге, нечего на зеркало пенять, коль рожа крива. Це стосується як першого так другого кандидата в мери.
По третє, громадська організація “Гром”, а також будь який громадянин України мають право оприлюднювати будь які матеріали чи дані, які не заборонені законом. А ЗМІ славного міста Бердянську мають повне право друкувати чи не друкувати ці матеріали. і сподіваюся, що ви як працівник ЗМІ належним чином зможете висвітити цю подію і знайдете можливість взяти неупереджені коментарі у представників двох сторін. Буду вдячний вам за вашу неупереджену позицію.

Робочий момент. Фото Наталії Зубар
Робочий момент. Фото Наталії Зубар