Цикл семінарів та тренінгів для представників кримськотатарського народу Генічеського району та АР Крим

Представники кримськотатарського народу Генічеського району та АР Крим підвищили свій рівень знань під час проведення циклу семінарів та тренінгів, які були проведені 04 – 06 жовтня 2015 року в м. Генічеськ на базі готелю «Наріман».

jnhnhb

Захід відбувся в рамках проекту «Підвищення рівня правової культури представників кримськотатарського народу, а також громадських активістів інших національностей», що здійснюється з ініціативи благодійної організації кримськотатарський культурно-спортивний центр «Куреш» спільно з Департаментом з питань внутрішньої та інформаційної політики обласної державної адміністрації під егідою Української Миротворчої Школи за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

У заході взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Гульнара Бекірова, виконуючий обов’язки секретаря міської ради Юрій Кукса, представники Меджлісу Херсонської області, педагоги, приватні підприємці, держслужбовці, громадські активісти, журналісти тощо.
Позитивним аспектом роботи проекту стала активна участь у заходах кримських татар з АР Крим та представників кримськотатарського телеканалу ATR.

Протягом трьох днів було проведено інтерактивні семінари. Учасники ознайомились з передовим світовим досвідом у сфері міжнаціональних відносин, навчились використовувати методики SWOT-аналізу при прийняті важливих рішень, отримали роз’яснення щодо електронної безпеки, зокрема в питаннях існуючих ризиків та загроз при використанні електронних ґаджетів та Інтернету, основних правил безпеки та способів ефективного захисту та збереження цифрових даних.

Учасники отримували інформацію та відповіді на всі свої питання від відомих на міжнародному та загальноукраїнському просторі тренерів.
Мета проекту – заохочення новообраних членів місцевих меджлісів Херсонської області та активістів інших національностей до активізації діалогу і співробітництва у регіональному вимірі, що набуло актуальності в умовах «нового прикордоння» та «блокади» Криму у зв’язку з різнобічним сприйняттям місцевим слов’янським населенням ініціатив кримських татар щодо законодавчого закріплення їх права на самовизначення, на отримання спеціального статусу, забезпечення права на освіту.

Спілкування з експертами надало позитивного імпульсу розвитку громадської активності, взаємодії між представниками кримськотатарського населення, представників органів влади та місцевого самоврядування. Окремі ініціативи озвучені активістами під час навчання з формату дискусій були переведені у практичну площину і набули конкретних  змістовних форм для продовження діалогу та активного залучення до суспільно-політичного простору регіону.

Можна зазначити, що проведений захід забезпечив консолідацію кримськотатарського населення в питаннях комунікації з органами місцевої влади, підтримці місцевих ініціатив та винесення нагальних проблем на загальнодержавний рівень, об’єднанні громади в створенні позитивного іміджу Приазов’я в умовах «нового прикордоння» та загроз з боку РФ на кримському напрямку.

Безперечно підвищення правової культури громадських активістів з числа кримськотатарського населення позитивно вплине на реалізацію державної політики на кримському напрямку. Адже саме корінний народ Криму поряд є іншими став на захист української державності, зокрема на території анексованого півострову.

Джерело