У Новопскові школярі та ліцеїсти прослухали курс лекцій про Розстріляне Відродження

У грудні 2015 р. у Новопскові Луганської обл. за підтримки Української Миротворчої школи був проведений курс лекцій, присвячений українським письменникам-неокласикам 20-30 р. XX ст.

Метою проекту є висвітлення репресії радянської влади проти українського відродження 20-х р.

Слухачами лекцій стали старшокласники місцевих шкіл, ліцеїсти, їх викладачі та місцеві громадські активісти. Заходи проходили у Новопсковському Краєзнавчому Музеї, в залі, присвяченому антитерористичній операції. Перед початком лекцій слухачі з цікавістю роздивлялися стенди і фото з фронту.

Відкрив курс лекцій Артем Довгий, керівник проекту, місцевий український активіст, волонтер, слухач Української Миротворчої школи. Артем розповів про діяльність Школи в Україні, її місію і мету.

На один з заходів була запрошена волонтерка, яка розпочинала волонтерський рух в районі. Вона розповіла слухачам про свою діяльність.

Загальною темою для лекцій стали митці Розстріляного відродження. Вибір теми обумовлений бажанням показати майбутнім поколінням негативні наслідки московського тоталітаризму в Україні в усіх сферах життя, зокрема в культурі, наслідком чого стало Розстріляне відродження та подальші репресії проти української інтелігенції.

Лектором виступив Василь Золотарьов – місцевий український активіст, колишній журналіст районної газети “Новопсковщина”. Працюючи журналістом, він брав інтерв’ю у бійців батальйону Айдар і в подальшому підтримує з ними контакт.

На останню лекцію були запрошені громадські активісти з місцевої Просвіти. Лекція була трохи довшою, адже окрім загальної теми, Розстріляного відродження, також згадали й про окремих письменників та поетів, таких як Юрій Липа, Юрій Клен, Олена Теліга.

Після лекції слухачі обговорили враження від лекції, корисність її для майбутнього покоління та актуальність. На закінчення школі були передані книжки. Також декілька книжок передані в бібліотеку місцевої Просвіти.

Школярі та ліцеїсти на лекціях поводилися зацікавлено, в кінці емоційно аплодували лектору. Викладачі з ліцею також були дуже вдячні за лекцію.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

WP_20151216_09_09_20_ProOLYMPUS DIGITAL CAMERAWP_20151216_09_10_33_Pro

Відео однієї з лекцій

Проект «Українська миротворча школа» реалізується коаліцією громадських організацій за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні.


Інші новини про події

Школярі Новопскова прослухають курс лекцій про Розстріляне відродження