У Херсоні 22-23 жовтня 2015 р. відбувся тренінг «Надання першої психологічної допомоги».
Метою заходу є надання учасникам та учасницям знань та навичок психологічної діагностики посттравматичного стресового розладу та кризового стану, а також навчання методам надання першої психологічної допомоги клієнтам з ПТСР та клієнтам, що пережили кризовий та стресовий стан.
Участь у заході брали 15 психологів з Новотроїцького, Чаплинського, Нововоронцовського, Скадовського, Голопристанського, Каховського районах Херсонської області.
Партнером заходу виступив Херсонський обласний центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді.
Навчання стало можливим в рамках проекту «У пошуках порозуміння: зрозуміти та прийняти» при підтримці Української миротворчої школи та Посольства Великої Британії в Україні.
Це був другий тренінг в частині навчальної програми для фахівців (соціальних працівників та місцевих психологів) з районів Херсонської області які надають послуги вразливим категоріям громадян, які пережили психотравмуючі події.
Одним із завдань проекту, є сформувати команди психологів та соціальних працівників які зможуть надавати своєчасну та ефективну допомогу особам які пережили психотравмуючі події, готові працювати в цій сфері найближчі три роки та надалі співпрацювати з МО “Нова генерація” та Українською миротворчою школою у подальших проектах та ініціативах у питаннях миротворення та допомоги вразливим категоріям громадян.
Серед очікувань учасників було отримати практичний досвід для роботи з людьми які пережили психотравмуючі події:
«…Я шкільний психолог, рік після університету, не маю достатніх практичних знань як вести себе з людими які пережили кризові ситуації, бо теорія це одне а практика… очукую що після цієї навчальної програми стану більш впевнена в своїїх діях».
Багато говорили про особливості психологічного стану клієнтів та важливість вивести їх з інфантильного стану та повернути до повноцінного життя.
Підштовхнути клієнтів до активнішого життя та самостійності у вирішенні власних потреб. Велику увагу приділили готовності служб стати опорою та підтримкою у всіх починаннях клієнтів.
Особлива увага приділялася внутрішнім ресурсам самих психологів та здатності відновлювати власні сили для надання ефективної допомоги, адже спеціалісти щодня мають справу з травмами та мають вміти протистояти щоденним викликам.
Варто сказати, що на тренінгу психологам було важно не бути психологами, переключитися виявилося не так просто. Проте вдалося плідно попрацювати, учасниці поїхали з тренінгу задоволені, отримали практичні та теоретичні знання про те, як надавати першу психологічну допомогу людям, які пережили психотравмуючі події, відновлювати власні сили та налаштовуватись на ефективну роботу.
Молодіжна організація «Нова генерація» (м. Херсон).