В Херсоні навчали соціальних працівників основам першої кризової допомоги

15-16 жовтня в м. Херсоні відбувся тренінг для соціальних працівників з 7 районів Херсонської області з основ першої психологічної допомоги.

Навчання стало можливим в рамках проекту «У пошуках порозуміння: зрозуміти та прийняти» при підтримці Української миротворчої школи та Посольства Великої Британії в Україні.

Це був перший тренінг в частині навчальної програми для фахівців (соціальних працівників та місцевих психологів) з районів Херсонської області  які надають послуги вразливим категоріям громадян, які пережили психотравмуючі події.

Участники 15_10
Учасники на тренінгу

Одним із завдань проекту, є сформувати команди психологів та соціальних працівників які зможуть надавати своєчасну та ефективну допомогу особам які пережили психотравмуючі події, готові працювати в цій сфері найближчі три роки та надалі співпрацювати з МО “Нова генерація” та Українською миротворчою школою у подальших проектах та ініціативах у питаннях миротворення та допомоги вразливим категоріям громадян.

Робота групи. Вправа "Дерево"
Робота групи. Вправа “Дерево”

У першому тренінгу програми взяли участь 16 соціальних працівників з Новотроїцького, Чаплинського, Нововоронцовського, Скадовського, Цюрупинського, Голопристанського, Каховського районах Херсонської області.

Робота групи. Малюємо свій стан
Робота групи. Малюємо свій стан

Метою цього тренінгу було надати учасникам та учасницям знання та навички психологічної діагностики посттравматичного стресового розладу та кризового стану, а також навчання методам надання першої психологічної допомоги клієнтам з ПТСР та клієнтам, що пережили кризовий та стресовий стан.

Робота в парах
Робота в парах

Серед очікувань учасників було отримати практичний досвід для роботи з людьми які пережили психотравмуючі події:

«…з’явилася нова категорія клієнтів (демобілізовані, їх родини, діти, родини внутрішньо переміщених осіб, жінки, діти) які потребують інших підходів до надання допомоги та роботи з ними, а я не маю такого досвіду, і часто розгублююся, коли людина починає емоційно переживати ті події, що з нею трапилися…»

Робота в парах
Робота в парах

«.. не маю достатніх знань як поводитися з такими людими, навіть з чого почати розмову».

«… я не маю досвіду роботи з такими людьми, проте зараз є така потреба, бо в районі є демобілізовані, їх родини… у них є потреби».

«… цей тренінг важливий не тільки для моєї роботи, більшої мірою і для мене, бо сама коли в стресі розгублююсь …»

«…для мене важливі ці знання, бо вже маю досвід роботи з переселенцями, тому розумію наскільки важливо достойно поводити себе з людьми та не розгубитися і самому не впасти в паніку…».

Зворотній зв"язок
Зворотній зв”язок

Багато говорили про особливості психологічного стану клієнтів та важливість вивести їх з інфантильного стану та повернути до повноцінного життя. Підштовхнути клієнтів до активнішого життя та сомостійності у вирішенні власних потреб. Велику увагу приділили готовності служб стати опорою та підтримкою у всіх починаннях клієнтів.

Участники2 обратная связь   16_10
Зворотній зв”язок

Особлива увага приділялася внутрішнім ресурсам самих фахівців та здатності відновлювати власні сили для надання ефективної допомоги, адже спеціалісти щодня мають справу з травмами та мають вміти протистояти щоденним викликам.

Участники   16_10
Учасники на тренінгу

Учасники поїхали з тренінгу задоволені, отримали практичні та теоретичні знання про те як надавати першу психологічну допомогу людям, які пережили психотравмуючі події.

Зворотній зв"язок
Зворотній зв”язок

Для інформації:

Заявки на участь у проекті «У пошуках порозуміння: зрозуміти та прийняти» надійшли з 11 районів Херсонської області (Новотроїцький, Чаплинський, Генічеський, Нововоронцовський, Скадовський, Цюрупинський, Голопристанський, Іванівський, Великоолекчсандрівський, Білозерський, Каховський) та з міст обласного значення м.Херсон та  м.Каховка. Проте, за кількістю поданих вмотивованих  заявок було сформовано 7 потенційних команд  в семи районів області, місцеві фахівці з цих районів з соціальної роботи та психологи пройдуть повний курс навчання з кризового консультування. Саме в цих громадах буде проведено інтеграційні та комунікативні заходи з людьми які пережили психотравмуючі події та організаціями та державними органами, які є надавачами послуг для цієї вразливої категорії.

Потенційні команди фахівців сформовано у Новотроїцькому, Чаплинському, Нововоронцовському, Скадовському, Цюрупинському, Голопристанському, Каховському районах.

Молодіжна організація «Нова генерація» (м. Херсон) 

Навчання проводиться в рамках проекту «У пошуках порозуміння: зрозуміти та прийняти» при підтримці Української миротворчої школи та Посольства Великої Британії в Україні