09-11 березня 2016 р. в Одесі ГО «Сприяння міжкультурному співробітництву» за підтримки Української Миротворчої школи провела семінар «Зміцнення комунікації в місцевій громаді для попередження конфліктів і сталого розвитку».
Учасниками семінару стали депутати Одеської міської ради, Ізмаїльської районної ради, громадські активісти м.Одеси, Ізмаїла, спеціалісти відділів зв’язків з громадськістю Одеської ОДА, Кілійської, Роздільнянської, Саратської РДА, представники одеських міських осередків політичних партій, медіа-активісти, аналітики неурядових аналітичних центрів.
Метою заходу є зміцнення політичних інститутів та демократичних практик на місцевому рівні через налагодження взаємодії між обраними вперше на місцевих виборах 2015 року депутатами місцевих рад, мерами міст Одеської області, представниками Одеської обласної державної адміністрації та представниками громадянського суспільства.
Під час сесії-відкриття модератор Юлія Сербіна (експерт УМШ), запропонувала учасникам визначити задоволеність результатами виборів до місцевих рад, які відбулися у жовтні 2015р., проаналізувати як саме недоліки Закону України «Про місцеві вибори» (2015) позначилися на роботі інституцій, які вони представляють та на балансі влади в громадах Було окремо виділено труднощі в роботі органів виконавчої влади та громадянського суспільства.

Загальним недоліком представники як влади, так і громадянського суспільства назвали невисоку правову культуру громадян, невисокий рівень відповідальності політиків. Сталий характер носить відсутність реалізації інструментів місцевої демократії на місцях.
Під час семінару «Оцінка потреб громад як основа для попередження конфліктів та сталого розвитку» старший програмний менеджер Міжнародної фундації виборчих систем (Вашингтон) Ентоні Боуйєр висвітлив роль звітності виборних та призначуваних органів влади, їх відповідність потребам виборців, перехід від виборів до управління на постелекторальному етапі, проактивні підходи до залучення громадян, підходи до роз’яснювальної роботи з громадянами, методи роз’яснювальної роботи. В практичному завданні учасникам, розділеним на групи, було запропоновано здійснити оцінку потреб влади у певній інформації, оцінити власні ресурси та ресурси, яких не вистачає.
Під час семінару Е.Боуйєра «Відповідальність, прозорість, розповсюдження інформації в діяльності підзвітної влади» було розглянуто підходи до поширення інформації, підтримку двостороннього обміну інформацією, стратегії комунікації, взаємодію «уряд-громадянин». Після теоретичної частини учасники будували власні стратегії комунікації в громадах, розділившись на групи.
Впродовж другого дня семінару експерт Української миротворчої школи, керівник суспільно-політичних проектів НУО «Сприяння міжкультурному співробітництву» Юлія Сербіна в лекції «Громадянські та політичні права: міжнародні стандарти та реалізація на регіональному рівні» за допомогою підходу, орієнтованого на громаду, висвітлила можливості застосування провідних міжнародних документів та рекомендацій ООН, ОБСЄ, Ради Європи, в області громадянських та політичних прав на рівні громади. Враховуючи полікультурний характер Одеської області, окрему увагу було приділено правовому та інституційному забезпеченню реалізації прав національних меншин. В практичних завданнях, базуючись на отриманих знаннях, учасники груп намагалися попередити потенційні конфлікти в уявній громаді та вирішити існуючі, забезпечивши підготовку до виборчого процесу в області.
В презентації «Фінансування політичних партій: можливості закону для зміцнення партійної відповідальності. Посилення контролюючих можливостей громади» старший радник з правових питань Міжнародної фундації виборчих систем Денис Ковриженко висвітлив особливості реформи фінансування політичних партій з державного бюджету України, особливості прийняття профільного закону, можливості для здійснення внутрішньопартійного та громадського моніторингу. Впродовж практичних занять учасники груп намагалися обчислити суми, які партії-переможці парламентських виборів повинні отримати з державного бюджету відповідно до законодавства, а також знайти індикатори для моніторингу дотримання політичними партіями відповідного закону.
Впродовж тренінгу «Встановлення ефективної комунікації в громаді: механізми та інструменти моніторингу та оцінки» директор Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран представив існуючі підходи до здійснення громадського моніторингу та кращі практики. Групи учасників намагалися розробити стратегію громадського моніторингу, включаючи пошук індикаторів, таймінг та вироблення рекомендацій для органів влади.
Модеруючи заключну сесію «Вироблення учасниками спільного бачення і короткострокових рекомендацій щодо встановлення платформи для комунікації між місцевою владою і громадянським суспільством» Юлія Сербіна, УМШ, ГО «Сприяння міжкультурному співробітництву», закликала учасників до дискусії щодо змін у їх баченні із налагодження комунікації в громаді. За підсумками семінару представники влади, зокрема, Одеської ОДА та РДА висловили зацікавленість в освітніх програмах та курсах щодо проектної діяльності, спрямованої на залучення донорської допомоги для розвитку громади, було висловлено бажання та готовність до залучення громадських експертів для здійснення експертизи програм розвитку громадянського суспільства в Одеській області. Представники громадянського суспільства м.Одеси, в свою чергу, висловили готовність сприяти посиленню спроможності громадянського суспільства в районах Одеської області. Окремі лідери політичних партій демократичного спрямування відзначили нові можливості для комунікації, які відкрилися для них завдяки семінару.