Жителі Костянтинівки вимагають справедливого покарання катів полонених

У четвер, 24 березня 2016 р., в міській публічній бібліотеці міста Костянтинівка відбулася презентація звіту «Ті, що пережили пекло». Видання описує реальний стан подій на Донбасі і результатом піврічної роботи Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» над дослідженням фактів серйозних порушень прав людини на сході України.

В ході презентації виступив координатор Коаліції Володимир Щербаченко. Правозахисник розповів про незаконні місця несвободи на Донбасі, які було виявлено у результаті моніторингового дослідження. За його словами, звіт базується на свідченнях 160 колишніх полонених і вказує на понад 70 тюрем і катівень, де в’язнів тримали у нелюдських умовах та піддавали тортурам.

Участь у заході взяли і безпосередні потерпілі від порушень, про які йдеться у звіті. Про нелюдське поводження з полоненими розповів колишній полонений Ярослав Маланчук: “Цих злочинців важко взагалі назвати людьми. В голову не вкладається те, як вони знущалися з людей. Мені теж відрізали палець наполовину, шилом тикали… І ще постійно не давали спати – це надзвичайно складно. Коли ти три дні не пив і не їв, то сон міг би це якось згладити, але ж вони не давали спати, а били палицями і електрошокером. Ти ніби перетворюєшся на зомбі, потрапляєш в якуийсь інший світ…“.

Після презентації звіту між учасниками зав’язалася жвава дискусія. Жителі Костянтинівки зауважили, що серед них багато хто особисто знає тих злочинців, які скоювали злочини проти людяності у міськвиконкомі, зокрема, міліціонерів, які працювали на так звану “ДНР”. Присутні наполягали на тому, що такі люди мають отримати справедливе покарання, інакше невдовзі  ці жахливі події можуть повторитися знову.

Презентація звіту проводиться в рамках проекту «Продукти діяльності коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» для мешканців зони конфлікту». Проведення заходу стало можливим завдяки фінансовій підтримці Міжнародного фонду «Відродження» за програмною ініціативою «Права людини та правосуддя» та посольства Великої Британії в Україні в рамках реалізації проекту «Українська миротворча школа».

Джерело